Гледајте „Гимназија у Лазаревцу“ на YouTube-у.

27.01.2023. године

06.10.2022. године

Хуманитарни турнир у стоном тенису

30.03.2022. године

Промоција збирке песама Милице Росић

14.03.2022. године

Међународни дан броја Пи

27.01.2022. године

СВЕТИ САВА-ШКОЛСКА СЛАВА

06.11.2021. године

УЧЕНИК У УЛОЗИ НАСТАВНИКА

Историјска секција Гимназије у Лазаревцу коју води проф. Мирјана Станишић, осмислила је и реализовала први део мини-пројекта УЧЕНИК У УЛОЗИ НАСТАВНИКА. Ученице 2. године Милица Ђашић, Елена Радивојевић, Софија Коцић, Јана Петровић, Ања Антонијевић и Дуња Стојнић одржале су предавање у ОШ Дуле Караклајић на тему Стари Египат.

Учествовали у разговору: Милица Ђашић, Елена Радивојевић, Ирина Ћуковић

Видео продукција: Василије Јовић

Музика: Refreshing by Andyxx & BLUME (https://www.youtube.com/watch?v=Sr4En…)

02.10.2021. године

ИЗЛОЖБА У ЧАСТ МИОДРАГА ЖИВКОВИЋА

У Центру за културу Лазаревац, у галерији “Симонида”, присуствовали смо изложби радова ученика Гимназије у Лазаревцу. О изложби и њеној тематици разговарали смо са Тамаром Њуњић, професорком ликовне културе у Гимназији и организаторком изложбе. Радови ђака настали су у част недавно преминулог српског вајара, Миодрага Живковића , који је пореклом са ових простора. Сами радови рађени су техником мозаика на часовима ликовне културе, као и часовима изборног предмета уметност и дизајн.

Организатор изложбе: Тамара Њуњић

Новинари: Ана Остојић, Емилија Госпавић