Видео-конференција

У оквиру међународне лингвистичке сарадње гимназијалаца, протекле недеље реализована је видео-конференција са још једном француском школом. Овога пута реч је о гимназији „Монтеј“, из места Родез, са југа Француске. У пројекту су учествовали ученици трећег и четвртог разреда. Ученици трећег разреда оба смера били су директни актери конференције. Они су на француском и енглеском језику представили наш град и школу, а потом су упознали место из ког су се јавили Французи.

9 ставка(e)

Покренуте су и друге теме. Најзанимљивије је било поразговарати о сличностима и разликама у животу младих у Србији и Француској. Ученици IV4 свој део посла завршили су раније. Они су пре оствареног контакта направили кратак филм на француском језику о Лазаревцу и послали га поменутој француској школи. Тако је дошло до даље сарадње. У реализацији пројекта ученицима су помогле професорке страних језика, Нада Ћираковић и Нада Карановић Сајић, професорка географије Сања Чеперковић и професорка рачунарства и информатике Ивана Грујовић.