Велики успех наших ђака на Окружном такмичењу из страних језика

У недељу, 19. марта 2017. године, одржано је Окружно такмичење из страних језика. Домаћин је била Трећа београдска гимназија. Ученици наше школе такмичили су се у знању енглеског и руског језика, а резултати су показали да им је место међу најбољим средњошколцима Србије. Поносни смо што ће четири наша матуранта учествовати на Републичком такмичењу из енглеског језика. На Републичко такмичење се, заузевши прво место, пласирао Ненад Андрић, ученик четвртог разреда природно-математичког смера. Стефан Раденковић, ученик четвртог разреда природно- математичког смера, и Ђорђе Маринковић, ученик четвртог разреда друштвено-језичког смера, на Републичко такмичење одлазе као другопласирани, док је Младен Лазаревић, ученик четвртог разреда друштвено-језичког смера, трећим местом обезбедио учешће на највишем нивоу овог такмичења. На такмичењу из енглеског језика учествовали су још и Сара Петровић, Нађа Максимовић и Добрица Цветковић. Софија Миловановић је учествовала на такмичењу из руског језика. Честитамо и желимо нове успехе!