Велики успех на конкурсу за „FLEX“ стипендију   Recently updated !

Ученице Гимназије у Лазаревцу Јовановић Милица (II3) и Рајшић Смиљана(II4пласирале су се у финале FLEX (Future Leaders Exchange) програма који омогућава стипендију за једногодишње школовање у САД пажљиво одабраним ученицима који успешно прођу програм такмичења. Амерички савет за међународно образовање тестира и врши избор кандидата за овај програм.

Учесници такмичења пролазе неколико кругова тестирања и селекције. Сви кандидати полажу кратак тест енглеског језика (1. круг). Учесници који прођу први тест, раде есеј на енглеском језику. Овај есеј представља део 2. круга тестирања. Кандидати морају успешно завршити прва два круга тестирања пре него што буду интервјуисани. Интервју и још један есеј чине 3. круг. У оквиру 3. круга ученици такође раде још један тест енглеског језика.

Наше ученице сазнаће свој коначни статус до половине маја 2020.