Успех на Српској филозофској олимпијади „Софија“

Лука Петковић, ученик четвртог разреда природно-математичког смера, имао је веома запажено учешће на Српској филозофској олимпијади „Софија“. Национално такмичење из филозофије део је Међународне филозофске олимпијаде, на коју одлазе два првопласирана ученика. Поред популаризације филозофије и развијања филозофске радозналости ученика, критичког и креативног мишљења, циљ ове манифестације јесте промишљање о филозофским проблемима у науци, уметности и друштву савременог света. Ученици се такмиче у писању филозофског есеја који, због интернационалног карактера такмичења, мора бити на енглеском језику. При изради есеја, менторски део посла обавио је професор филозофије Саша Стајчић. Честитамо Луки и његовом професору!