Париска ноћ у Лазаревцу

У склопу манифестације „Дани француске културе”, која се одржава од 13. до 20. јануара у Центру за културу Лазаревац, организована је „Париска ноћ у Лазаревцу“. У холу Центра за културу, у среду увече, наступио је „Asseo Quartet“, кога чине врсни музичари из Француске. Стварању аутентичне париске атмосфере, у којој су уживали сви присутни, допринели су својим програмом и ученици наше школе. Они су пред веома расположеном публиком говирили стихове француских песника и изводили популарне француске композиције.

7 ставка(e)

Публици се обратила и професорка француског језика Нада Карановић Сајић, која је са ученицима припремала овај културни програм. Топла лирска атмосфера, задовољство у публици и међу учесницима програма и пробуђена космополитска свест, биће оно што ће се памтити након ове вечери. За наше ученике ово је још једно драгоцено искуство „изласка из учионице“ у широки свет, у коме оно што је научено на часовима добија свој потпуни смисао.