Палилулска олимпијада културе

Палилулска олимпијада културе је манифестација која сваког пролећа окупља београдске средњошколце који желе да покажу и усавршавају свој таленат из различитих области уметности. Због поплава, овогодишња Палилулска олимпијада одложена је за другу половину октобра. Право учешћа на овом такмичењу имали су сви средњошколци који су прошли одговарајући конкурс. Традиционално, наша школа је на Олимпијади имала такмичаре из области ликовне културе. На основу ранијих радова, шест наших гимназијалаца ушло је у најужи круг такмичења: Милица Живановић, ученица првог разреда;Марина Кошутић, ученица другог разреда; Данка Радовановић, ученица трећег разреда, и Лука Влаховић, Алекса Давидовић и Емилија Момчиловић, ученици четвртог разреда.Завршно такмичење је одржано на Палилули, у Центру за културу, 19. 10. 2014. године. За разлику од претходних година није се радило по моделу, већ је тема била Велики рат. Избор технике је био слободан, а израда је трајала четири сата. Цео ток такмичења пратили су академски сликари, који су и били чланови комисије за вредновање радова. Сви наши ученици су се успешно представили својим радовима, а посебно запажени су били радови Алексе Давидовића, који је освојио друго место и Марине Кошутић, чији је рад награђен специјалном наградом. Честитамо ученицима и професорки Љиљани Миросављевић, која на часовима ликовне културе, али и ван редовне наставе, прати и подстиче развој талентованих ученика.

ddd dsadasd dasdsadsad dasd