ЈОШ ЈЕДАН УСПЕХ ЛАЗАРЕВАЧКИХ ГИМНАЗИЈАЛАЦА

На Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе,  учествовале су и две ученице Гимназије у Лазаревцу: Тијана Симић I4 и Тамара Сретковић  II4. Обе ученице су достојно представљале нашу Гимназију, а Тијана Симић је са 19 поена успела да освоји II место у категорији ученика I разреда средњих школа. То је још један од великих резултата који су постигли ђаци наше Гимназије. Честитамо јој и желимо да оваквих успеха буде још више.

Републичко такмичење из српског језика и језичке културе одржано је у Тршићу, 1. јуна 2014.године, a организатори такмичења су: Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Друштво за српски језик и књижевност Србије и Вукова задужбина.