Фестивал школског театра на страном језику

Лепе вести нам стижу са „Фестивала школског театра на страном језику“!
Наши ученици, уз подршку и ентузијазам Наде Ћираковић и Милице Богосављевић, професорки енглеског језика, за овај фестивал, припремили су позоришну представу “ Иза кулиса“ („Noises off“ ), a по тексту комедије Мајкла Фрејна. Њихов наступ био је веома запажен, а стигле су и неке награде. Милош Арсенијевић, ученик другог разреда друштвено-језичког смера, награђен је трећом наградом у категорији најбоље мушке улоге. Професорке Нада и Милица носиоци су друге награде за сценографију, а професорка Милица Богосављевић је добила трећу награду за костим. Посебно се захваљујемо глумцу Дарку Бјековићу, под чијим стручним надзором је настајала ова представа.
Фестивал је одржан у Новом Саду, а учесници су биле још гимназије из Ниша, Београда, Ваљева, Новог Сада, Зрењанина. Осим на енглеском, представе су извођене и на немачком и француском језику.
Честитамо свим нашим ученицима, професоркама и глумцу Дарку Бјековићу!