Фестивал дечјег стваралаштва – конкурси

Поштовани,
Народна библиотека „Радоје Домановић“ у Лесковцу, у оквиру 2. Фестивала дечјег стваралаштва „Уметник из школске клупе“, са циљем да се применом модерне технологије у дечјем стваралаштву, деца и млади подстакну да увиде и решавају проблеме на нов и другачији начин, користећи књигу и читање као незаобилазни сегмент људског стваралаштва, образовања и културе, расписује наградне конкурсе на тему:
„Мисли ми лете“
– литерарни,
– видео-конкурс (трејлер) о омиљеној књизи и
– ликовни конкурс.
На конкурсима могу учествовати сви ученици основних и средњих школа
са територије Републике Србије, као и из других држава. На ликовном
конкурсу право учешћа имају и деца предшколског узраста.
Радове доставити до 12. октобра 2020. године поштом, на мејл  konkursi.nble@gmail.com  или лично.

Пропозиције конкурса можете наћи на сајту Библиотеке, на линку:
Додатне информације можете добити путем мејла konkursi.nble@gmail.com и телефонским путем 016 315 00 83 и
065 315 00 80.
Сваки рад биће премијерно приказан на Фестивалу, а само слање рада подразумева сагласност аутора да Библиотека задржи право на његову презентацију и коришћење за своје за потребе, и обавезује аутора да рад не користи у друге сврхе.
Фестивал дечјег стваралаштва „Уметник из школске клупе“ организује
се под покровитељством Министарства културе и информисања Републике
Србије и града Лесковца.

Пропозиције конкурса можете погледати овде.