Бесплатни курсеви из програмирања и математике за основце и средњошколце

Фондација „Центар за младе таленте“ и ове године организује КУРСЕВЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ и ПРОГРАМИРАЊА за основце (од петог разреда) и средњошколце.

Курсеви су БЕСПЛАТНИ, а посебних услова за пријаву (регистрацију) нема.

Курсеви које ученици могу да похађају и онлајн и „офлајн“ су:

– МАТЕМАТАТИКА (ШЕСТ курсева за различите узрасте)

– ПРОГРАМИРАЊЕ (ЧЕТИРИ КУРСА: C почетни, C напредни, C++, C#)

За онлајн праћење курсева неопходно је да ученици поседују ПЦ рачунар (са оперативним системом Wиндоwс 8 или новијим), звучнике и да имају приступ интернету. Почетак онлајн наставе је планиран у другој половини октобра 2018. године о чему ће ученици који се пријаве накнадно бити обавештени мејлом.

Паралелно са онлајн наставом биће организовани и „офлајн“ курсеви за једну групу ученика за сваки курс (20 ученика по курсу). Ученици који се определе за овај вид слушања наставе, а желе да упишу почетне курсеве (C основни А, C основни Б и Математика К1) полагаће кoмбиновани тест. Тестирање ће се обавити 29. 09. у 17часова. Рок за пријављивање је 25. 09.

За више информација посетите  веб-страну:  www.cmt.edu.rs