Два трећа места на републичком такмичењу из биологије!

Обрадовали су нас и наши биолози показаним знањем и новим добрим резултатима! На Републичком такмичењу из биологије, које је одржано  Нишу, нашу школу су представљале три сјајне ученице: Јована Стојићевић, ученица другог разреда природно-математичког смера, Бојана Пејовић, ученица трећег разреда природно-математичког смера и Вера Павић, ученица четвртог разреда природно-математичког смера. Вера и Бојана су са 98,5 и 99 поена (од максималних 100), освојиле треће место, а Јовани је за треће место недостајао само један бод. Пласман на једно од прва три места ученицима трећег и четвртог разреда обезбеђује директну проходност, без полагања пријемног испита или једног његовог дела, на факултете чији се пријемни заснивају на провери знања из биологије. Имајући то у виду, Вера и Бојана већ сада имају сигуран индекс у рукама. За ово такмичење ученике је припремао професор Горан Јеремић. Честитамо Вери, Бојани, Јовани и њиховом професору на великом успеху.